Ziyaretçi Defteri

Mesajlarınızı aşağıdaki bölüme yazıp gönderiniz. Eklenen mesajlar yöneticilerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

“Ziyaretçi Defteri” için 492 yanıt

 1. Ahmet Altın dedi ki:

  Emeğinize sağlık, yayın hayatınızda başarılar diliyorum…

 2. türküleri çok iyi seçmişsiniz teşekkü ederiz..

 3. KEKOM dedi ki:

  Sn.Saygıdeğer Dilek Deniz İlgün; TürküRadyo yetkilileri, sizinle çalışmayı tercih etmekle, çok yerinde davranmışlar..Sıcak ve huzurveren sesinizle – varlığınızla, türküler , iyi bir yoldaş buldu.. Çok sağlıklı, çok mutlu olun, diliyorum.

 4. enver dedi ki:

  günaydınlar iyiki varsınız sevgi saygı slm olsun sağlıkçıdan tüm emebgi geçenlere.

 5. hasan şahin dedi ki:

  iyi yayınlar sevgili güzel yürekli insan
  coktandandır yazamadım

  cankat erdogandan erik gözlüm( çirkin) türküsünü yalınızca yüregi çirkin olmayan dostlara armagan edeyim.
  emegine saglık kolay gelsin bu arada geçmiş olsun

 6. Şenol YILMAZ dedi ki:

  Olur da bir gün,
  yüreğin acır seni kan uykunun bağrından koparıp alırsa,
  yüreğini gam gasevete koyma.
  Aç türkü radyonu.
  Gözlerin kapalı,ruhun yorgun.
  Dal şöyle derin bir hayale gecenin içinde.
  Sonra diline sonu gelmeyen şiirler dizilsin.
  Yazma beyaz kağıtlara gece karanlığında.
  Bırak sözler dilinde özgürleşsin.
  İşte o zaman gör, nasıl seveceksin hayatı.
  Nasıl sevceksin sevgiyi,
  nasıl tutacaksın zamanı,
  parmaklarının ucunda,
  Sonu kısa olsada.
  Ama unutma üstüne bir yudum mutluluk içmeyei unutma hemi…..

  Bunlardı gecenin karanlığında dilden dökülen neylersin….

  • Teşekkürler Şenol dost içinizden gelen dizeleri bizimle paylaştığınız için emeğinize,yüreğinize sağlık türkü dolu birgece geçirmeniz dileği ile mutlu geceler…

 7. Hi
  I am a Shiite Muslim and a resident of the city of Ardabil. I am a azari. I enjoy From your radio and the songs. we have a common religion and beliefs. then I’m very happy. Especially yours songs showed me that in Turkey we have Shiite brothers and we can live in peace and enjoying together.
  Thank You

 8. enver dedi ki:

  bir inşt.şirketi revirinde sağlıkçıyım.türküleriniz (türkülerimiz) harika günün yorgunluğunu gün boyu dinliyerek atıyorum iyi varsınız emeği geçen herkese gönülden tsklr.

 9. hüseyin yalçın dedi ki:

  Umudu türkülere yazan dost türkü radyo emekçilerine selam olsun…Emekleriniz yürekleriniz var olsun…Bu vesileyle bir umudum illa sizler türkülere gönül verenler oldu…var olun..

 10. fatma kağıt dedi ki:

  emeği geçen herkesi tebrik ederim mükemmelhep varolun

 11. zeynep dedi ki:

  MERHABA İYİYAYINLAR DİLİYORUM İNTERNET SAYFANIZDA SES YOK LÜTFEN İLGİLENİN SAGILAR

 12. Ahmet dedi ki:

  Selam Türkü Radyo,
  Selam türkü dostlar.

  Kardeslik ve baris kazanacak; o günleri görecegiz. Herkese saglikli ve mutlu günler

 13. Fazıl dedi ki:

  GÜNAYDIN

  Son zamanlarda erken uyanarak spor yapmaya başladım. Acaba son okuduğum Erdal DEMİRKIRAN’ın “Sadece aptallar 8 saat uyur” isimli kitabımı etkilemişti bilemiyorum. Bugün pazardı, saat 06.00’dı ve tatildi yine de erken uyanarak spor yapmak için kıyafetlerimi giymek için giderken “Durmak yok yola devam “ diyen bir siyasi geldi aklıma, gülümsedim kendi kendime. Yok, yok siyaset yapmayacağım zaten son bir haftadır sokaktaki siyasi gürültü tam bitmişken. Neyse spor kıyafetlerimle sokakta buldum kendimi ev halkının hepsi uykudayken. Yürümeye başladım, evime 50 metre uzakta komşunun bahçesinden dalları sokağa sarkmış dut ağacına baktım. Sevmezdim dut yemeyi bitane attım ağzıma tükürdüm sonra oğlum Yücel Barış geldi aklıma. Daha dün akşam erkek erkeğe dolaşmak için saat 22.00’ da El fenerini yanımıza alarak dışarı çıkmıştık tam orada El fenerinin ışıklarını dut ağacının dallarını aydınlatmasıyla anladım başıma geleceği. Çok sever dutu Yücel Barış. Karanlıkta zar zor El fenerinin gün ışığını aratan aydınlığında bir iki avuç dut toplattı bana az önce yağan yağmurda ıslanmış yapraklardan yüzümüze sular damlayarak ve buna baba oğul kahkaha ile gülerek.
  Yürümeye başladım GÜNAYDIN diyerek Vali Konutunun dış kapı korumalarına ve tanıdık tanımadık herkese, böyle hiç yapmazdım aklıma Toksöz KARASU’nun yazdığı “Huzurlu Yaşama Sanatı” kitabı geldi. İnekleri sağan köylü komşuma, koyunları otlatmaya götüren köylüye, geçim derdinden işe gitmek zorunda bırakılan emekli amcaya, Askerlik şubesi kapı nöbetçisine sandık görevlisi diye tahmin ettiğim 30lu yaşının başındaki bayana, trafik polisine, devriye gezen ekip arabasına. Hepsinden aynı cevabı almıştım Günaydın. Devriye gezen ekip arabasını kullanan genç polis dit dit korna çaldı.
  Sadece yaşı hakkında hiçbir fikir vermeyen o kara çarşaflı karısı 2-3 adım arkadan gelen uzun sakallı bey cevap vermedi. Sesim yankı bile yapmadı, acaba o kara çarşaflı karısımı sesimi uzaydaki kara delik gibi emdi, yoksa çok mu karanlık ve derindi uzun sakallı beyin düşünceleri.
  Polis kıyafetli Babasına balkondan el sallayan çocuğu görünce, işe gidip geri gelmeyen 301 Soma’lı madenci Ermenekli madenci ve gezi olaylarında ölen, sakat kalan insanlar geldi aklıma. Dün gece aradan içildikten sonra kaldırıma atılmış Bomanti marka bira şişesini topladım doğru çöpe. Temeli 8-10 yıl önce atılmış yarısı kadar toplu açılışı yapılmış camii inşaatının barakadan şantiyesi önündeki inşaat işçilerine de bir GÜNAYDIN çektik. –Sağolasız gel beraber olsun. – Sağolasız abey,gibi kelimelerle cevapladılar beni hepsinin doğulu olduğunu tahmin ettiğim insanlar.
  Paylaşmak geldi aklıma bunu düşünürken sizlerle evimin önünde buldum kendimi.
  Duş aldım önce sonra okkalısından bir Türk Kahvesi yaptım kendime bir bardak su içitim çikolatamdan küçük bir ısırık aldım kahvenden bir yudum. Google amcaya türkü diye yazınca türkü radyo dinle diye tamamladı her zaman yaptığım gibi “Türkü Radyo-Barışın Sesi-Canımsın Türkiye” butonunu tıkladım.
  Tahir olmakta ayıp değil
  Zühre olmakta
  Hatta sevda yüzünden ölmekte ayıp değil
  Bütün iş Tahir ile Zühre olabilmekte yani yürekte…
  Mesela bir barikatta dövüşerek
  Mesela Kuzey Kutbunu keşfe giderken
  Mesela denerken damarlarında bir serumu ölmek ayıp olur mu?
  Tahir olmakta ayıp değil Zühre olmakta
  Hatta sevda yüzünden ölmekte ayıp değil…
  Seversin dünyayı doludizgin ama o bunun farkında değildir
  ayrılmak istersen dünyadan o senden ayrılacak
  yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?
  Yani Tahir’i Zühre sevmeseydi artık Yahut hiç sevmeseydi Tahir ne kaybederdi
  Tahir olmakta ayıp değil
  Zühre olmakta
  Hatta sevda yüzünden ölmekte ayıp değil… Nazım Usta’nın şiirini okuyordu biri.
  Tıkırtılar başladı evde neşeli sesi geldi kulağıma, Şimşek Mc Qeen’li rüzgar gülü alıp gül niyetine verdiğim sonrada rüzgargülüyle kendini sevindirdiğim Yücel Barış’ın ve –devir hesap devri kızım diyerek espiri yaptığım karım ve de kızım uyandılar.
  ONLARADA GÜNAYDIN dedim.

  Ve size de GÜNAYDIN………..

  07.06.2015 – SAKARYA
  Fazıl ÖZTAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*